Domy produkowane są z bali drewnianych świerkowych o grubości 60 mm i 90 mm oraz bali półokrągłych o średnicy 160 mm, sprowadzanych ze Skandynawii. Podstawowym elementem jest tzw. kantówka w trzech wymiarach: 10 cm x 16 cm; 7 x 16 cm; 5 x 16 cm.

Drewno, zanim zostanie poddane obróbce, musi być dosuszone w suszarni do wilgotności 12-14%. W suszarni powinno leżeć od kilku dni do dwóch tygodni w zależności od wilgotności wyjściowej. Procesem suszenia steruje komputer, który poziom wilgotności określa za pomocą sond wbitych w drewno.

Domy z drewna, bali, letniskowe, carporty, meble ogrodowe | MILEKTRON - Centrum Ogrodnicze | Zduńska Wola | KombajnZ suszarni kantówki trafiają do maszyny nazywanej w zakładzie kombajnem, który frezuje elementy tak, aby można je było łączyć metodą pióro/wpust. Później sprawdza się jakość wykonanych elementów i te dobre tnie na wymiar, zgodnie ze specyfikacją. Obrobione elementy nazywane są płazami. Grubsze elementy (tragarze, belki stropowe, część więźby) uzyskuje się przez sklejanie kantówek. Aby połączenie było trwałe, ściska się je również na specjalnej prasie. Dopiero po sklejeniu elementy te poddawane są dalszej obróbce, m.in. frezowaniu i docinaniu na odpowiedni wymiar. Na przykład, żeby zrobić belkę stropową, trzeba skleić pięć, sześć kantówek.

Domy z drewna, bali, letniskowe, carporty, meble ogrodowe | MILEKTRON - Centrum Ogrodnicze | Zduńska Wola | Składowanie materiałówTechnologia przygotowania elementów do budowy z bali okrągłych jest praktycznie taka sama jak z "kwadratowych". Na obtaczarko-frezarce surowy kawałek drewna jest ostrugiwany tak, żeby uzyskać średnicę 18, 26 lub 30 cm. Te obtoczone bale składowane są na placu, żeby doschły. Później na tej samej maszynie wykonuje się w nich łączenia typu pióro/wpust. Na końcach robi się specjalne wycięcia, żeby po połączeniu belek tworzących dwie stykające się ze sobą ściany powstały tzw. węgły. Domy z bali okrągłych są droższe od domów z bali kwadratowych i w związku z tym, sprzedaje się ich mniej.

Wszystkie elementy domu są wstępnie impregnowane w zakładzie, jednak na budowie ponownie impregnuje się te z nich (przez trzykrotne "zapuszczenie"), które będą ukryte i nie zostaną później pomalowane specjalnymi farbami.